, , , ,

Modafinil vs Adrafinil vs Armodafinil: który z nich jest lepszy?

Modafinil vs Adrafinil vs Armodafinil: który z nich jest lepszy?

Dla osób, które zasypiają w pracy lub mają trudności ze skupieniem się na zajęciach, znalezienie skutecznego schematu leczenia może naprawdę zmienić życie. Dostępne są różne leki, ale często wymagają one recepty od lekarza. Znalezienie przychylnego lekarza może okazać się trudne i kosztowne, nie wspominając o czasochłonności. Dlatego kupowanie nootropów online może być skutecznym sposobem radzenia sobie z tym.

Modafinil to lek opracowany, aby pomóc w tych dolegliwościach i chociaż tradycyjnie wymaga recepty w Stanach Zjednoczonych, można go kupić online. W szczególności istnieją trzy związki, które są wysoko oceniane w społeczności nootropów za ich zdolność do zwiększania czuwania i skupienia. Przyjrzyjmy się im.

  • Modafinil
  • Adrafinil
  • Armodafinil


Są to trzy leki z rodziny -afinilów, które mają pomóc w walce z sennością. Ograniczona ilość snu może negatywnie wpływać na funkcje poznawcze i powodować trudności w pracy lub szkole. To nie tylko ogranicza zdolność osoby do prawidłowego funkcjonowania, ale może nawet narazić ją na niebezpieczeństwo, szczególnie podczas pracy fizycznej. Aby uniknąć tego rodzaju sytuacji, możemy użyć eugeroika, środka promującego stan czuwania.

Modafinil, Adrafinil i Armodafinil to trzy najpopularniejsze i najbardziej zbadane eugeroiki.

Co to jest Modafinil?
Niektórzy nazywają modafinil „inteligentnym lekiem” ze względu na jego zdolność do pomagania ludziom w poprawie ich koncentracji. Jednak w praktyce klinicznej jest stosowany tylko w leczeniu narkolepsji i innych zaburzeń snu, a każde inne użycie jest uważane za niezgodne z zaleceniami.

Modafinil jest aktywnym składnikiem Provigilu, który po raz pierwszy został sprzedany w 1998 roku jako ewolucja Adrafinilu, jego „małego kuzyna”. Niektórzy porównali Modafinil do leku pobudzającego Adderall na receptę, tylko bez uczucia roztrzęsienia, którego doświadcza wiele osób podczas przyjmowania leku. Zamiast tego, Modafinil został zaprojektowany, aby po prostu przyspieszyć reakcję i czas reakcji, jednocześnie doskonaląc zdolność jednostki do skupienia się.

Co to jest Adrafinil?

Adrafinil to kolejny lek na bazie narkolepsji, często przepisywany w celu poprawy koncentracji i zapobiegania zasypianiu. Pierwotnie był sprzedawany pod kilkoma markami Olmifon, ale nie jest już sprzedawany i można go kupić bez recepty. Pochodzi z modafinilu i metabolizuje do leku w wątrobie, ale jest znacznie mniej skuteczny i tylko niewielka część osób zgłasza pozytywne skutki tego leku.

Adrafinil odstawiono na początku 2000 roku po kilku przypadkach wystąpienia podwyższonej aktywności enzymów wątrobowych i hepatotoksyczności. Z drugiej strony modafinil i armodafinil są całkowicie bezpieczne dla wątroby, ponieważ nie muszą być intensywnie metabolizowane, jak Adrafinil.

Co to jest Armodafinil?

Trzeci lek na narkolepsję przepisywany w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie, to enancjomer dextro (prawy), który daje słynne pozytywne działanie modafinilu. Został zaprojektowany tak, aby był silniejszy, a jednocześnie miał mniej skutków ubocznych. Krótko mówiąc, Armodafinil to „starszy brat” Modafinilu.

Jest to lek powszechnie stosowany przez osoby, które po prostu nie są w stanie wytrzymać bez snu dłużej niż kilka godzin. Ze względu na moc jest często mniej przepisywany niż pozostałe dwie oferty. Biorąc to pod uwagę, niektórzy ludzie wolą Armodafinil, ponieważ wydaje się być „czystszy” niż Modafinil.

REKLAMA

Różnice i podobieństwa

Wszystkie trzy związki mają na celu pomóc komuś skupić się, jednocześnie nie pozwalając mu zasnąć. Leki te są używane nie tylko przez studentów, ale także osoby pracujące na długich zmianach, szukając pomocy. Lek jest często stosowany przez kierowców ciężarówek, którzy muszą pozostać czujni przez długie godziny w ciągu dnia. Piloci helikopterów i ci, którzy pracują na nagłych zmianach w szpitalach, są również częstymi użytkownikami Modafinil / Armodafinil.

Podczas gdy te trzy -afinile są stosowane w tych samych schorzeniach, leki te różnią się na swój własny sposób. Przede wszystkim każdy lek ma inną dawkę i nieco inny efekt. Adrafinil jest najlżejszym z trzech pod względem efektów, wymaga większej dawki, jest bardzo intensywny dla wątroby i nie działa na każdego. Ktoś, kto może nie reagować na kofeinę, może najlepiej nadawać się do tego rodzaju leku, ale ogólnie lepiej jest unikać całkowitego jej przyjmowania i zamiast tego stosować modafinil.

Najczęściej stosowanym z trzech jest modafinil. Jest przepisywany na narkolepsję, zaburzenia snu związane z pracą zmianową i chroniczne zmęczenie. To powiedziawszy, jest również często przepisywany poza wskazaniami w przypadku innych schorzeń.

Wreszcie jest Armodafinil. Jest to najsilniejszy z trzech, a także droższy. Z tego powodu wielu lekarzy woli przepisać Modafinil i odpowiednio dostosować jego dawkowanie. Jednak dla tych osób, które nie tylko zmagają się z utrzymaniem przytomności w pracy, ale faktycznie zasypiają kilka razy w ciągu tygodnia (jeśli nie kilka razy w ciągu dnia), jest to właściwy sposób. Ma taki sam okres półtrwania jak Modafinil, więc nie trwa dłużej, ale zapewnia silniejszy i czystszy efekt.

Dawkowanie i odmiany

Jak w przypadku każdego rodzaju leków, ważne jest, aby znać prawidłowe dawkowanie. Ponieważ studenci prawdopodobnie kupią leki w aptece internetowej Modafinil, w rzeczywistości nie otrzymują recepty od lekarza i muszą sami sprawdzić odpowiednią dawkę.

150 mg jest zwykle zalecaną dawką modafinilu i armodafinilu. Należy go przyjmować raz dziennie mniej więcej o tej samej porze (co najmniej godzinę przed rozpoczęciem pracy).

Teraz, chociaż zalecana dawka to 100 mg, zdecydowanie zaleca się rozpoczęcie od mniejszej dawki początkowej. Przyzwyczajenie się organizmu do leku w organizmie może zająć trochę czasu. Rozpoczynanie od początkowej dawki 75 mg i zwiększanie jej pozwala organizmowi lepiej zapoznać się z lekiem. Ponadto w ten sposób osoba przyjmująca lek może określić, co działa u niego i czy musi przyjąć pełną dawkę.

Adrafinil, lżejszy z trzech leków, zwykle zaleca od 200 do 400 mg dziennie. Ponownie, jest niezwykle intensywny dla wątroby, więc powinien być stosowany tylko w ostateczności lub – jeśli po prostu nie możesz bez niego żyć – przyjmować suplementy chroniące wątrobę, takie jak ostropest plamisty lub N-acetylocysteina (NAC).

Idealnie byłoby, gdyby nie były to substancje codziennego użytku. Ważne jest, aby organizm nie przyzwyczajał się do leku. Organizm może uzależniać się od leków, co może powodować problemy funkcjonalne, gdy ich nie przyjmuje. Z tego powodu zaleca się stosowanie eugeroików nie więcej niż trzy-cztery razy w tygodniu. Chociaż potencjał uzależniający -afinilów jest bardzo niski (nie taki jak w przypadku stymulantów na bazie amfetaminy), leki te stymulują produkcję dopaminy w mózgu, a wszystko, co stymuluje te receptory, ma wewnętrzny potencjał uzależniający.

WNIOSKI KOŃCOWE

Dla każdego, kto stara się nie zasnąć lub nie jest w stanie się skupić, kiedy tego potrzebuje, lek taki jak modafinil może całkowicie zmienić życie. Uzyskanie recepty na jeden z tych leków może być trudne, ponieważ niektórzy lekarze nie są zainteresowani pomaganiem swoim pacjentom, jeśli nie kwalifikują się do choroby. Zakup jednego z trzech leków w aptece internetowej nie tylko skrócił czas spędzany z dala od pracy, ale także pozwala zaoszczędzić pieniądze, jednocześnie poprawiając funkcje poznawcze i zdolność koncentracji podczas stosowania leku.

REKLAMA 

 

HYDRAFINIL w proszku dostępny w sklepie ekstrakty.com

Poznaj autora / nootraveller

Natura eksperymentatora. Poszukiwacz nowości. Fan niesztampowości.

Zostaw komentarz

Twój email nie zostanie upubliczniony.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>