Unifiram (DM-232) – nowa pochodna Sunifiramu

Unifiram (DM-232) – nowa pochodna Sunifiramu

Unifiram w porównaniu do innych nootropów odznacza się mocniejszym działaniem. Na przykład, chociaż struktura chemiczna tej substancji jest podobna do struktury Piracetamu, członka rodziny racetamów, jest on znacznie silniejszy. Oznacza to, że znacznie mniejsza dawka Unifiramu wystarczy, aby zapewnić takie same efekty, jak większa dawka Piracetamu.

Podobnie jak Piracetam, działa poprzez interakcję z receptorami AMPA w mózgu. Jego wpływ na receptory AMPA prowadzi do zwiększenia wychwytu glutaminianu w mózgu, co z kolei powoduje zwiększoną transmisję synaptyczną między neuronami. Rezultatem jest zwiększona sprawność umysłowa.

Poza tym wyzwala również produkcję acetylocholiny, co z kolei poprawia ogólne funkcje poznawcze i zdolność uczenia się.

EFEKTY DZIAŁANIA I POTENCJALNE KORZYŚCI

Brak badań na ludziach dotyczących wpływu Unifiramu oznacza, że ​​nie ma zbyt wielu informacji na temat jego wpływu na ludzki mózg. Niemniej jednak ludzie wciąż z nim eksperymentują i osiągają dobre wyniki.

Wiele anegdotycznych raportów wskazuje, że używanie jego poprawia koncentrację, pamięć, uczenie się, energię psychiczną i podstawowe funkcje poznawcze. Są to te same wyniki, które można uzyskać przy użyciu popularnych substancji, takich jak Sunifiram, Piracetam i Aniracetam. Różnica polega na tym, że Unifiram wydaje się być znacznie silniejszy, zapewniając lepsze wyniki przy mniejszych dawkach.

Na podstawie niewielu dostępnych dowodów wydaje się, że zwiększa poziom glutaminianu i acetylocholiny w mózgu. Wyższe poziomy tych substancji chemicznych w mózgu prowadzą do powstania neuronów mózgowych, które skuteczniej przekazują sygnały między sobą.

Rezultatem jest zwiększenie zdolności do szybszego i wyraźniejszego przetwarzania informacji. Dlatego stał się ulubionym przez fanów substancją wywołującą efekt przeciwamnezyjnym, takim jak zwiększenie koncentracji uwagi i bystrości umysłu, oraz wiele więcej.

Ale w przeciwieństwie do wielu nootropów z grupy racetamów, użytkownicy Unifiramu twierdzą, że nie jest on tak skuteczny jak wzmacniacze nastroju w leczeniu lęku lub depresji. Nie ma również dowodów na to, że może to zwiększyć wydajność fizyczną.

Podsumowując – jeśli potrzebujesz środka nootropowego, który zwiększa jasność poznawczą, koncentrację uwagi, szybkość myślenia i pewność siebie, anegdotyczne dowody wskazują, że Unifiram działa.

DAWKOWANIE

Proszek można przyjmować doustnie lub podjęzykowo, aby uzyskać szybszy efekt.

Ale ponieważ jest nieuregulowany i nie ma badań na ludziach, nie ma oficjalnych wytycznych dotyczących prawidłowego dawkowania Unifiramu. Według niepotwierdzonych doniesień, ze względu na siłę działania, dawka 5-10 miligramów (mg) wystarczy, aby uzyskać silne efekty. Wielu użytkowników odradza również przekraczanie 30 mg.

Przy wyższych dawkach ludzie zgłaszają niepożądane skutki, takie jak wymykające się spod kontroli doświadczenia i nieprzyjemne “zejście”. Unikaj takich doświadczeń, trzymając się dawki, która nie przekracza 10 mg. A jeśli martwisz się o budowanie tolerancji, stosuj go cyklicznie zamiast w sposób ciągły.

DZIAŁANIE NIEPOŻĄDANE

Brak badań na ludziach utrudnia ustalenie, czy ma jakieś skutki uboczne i jakie one są – jeśli takie istnieją.

Według niepotwierdzonych doniesień, o ile używasz suplementu w małych dawkach, szanse na wystąpienie skutków ubocznych są minimalne. Osoby, które stosowały go w wyższych dawkach, zgłaszają odczuwanie skrajnej drażliwości i niepokoju, które trwają kilka dni.

Problemy mogą się również pojawić, jeśli spróbujesz wzmocnić działanie Unifiramu, używając go razem ze środkami pobudzającymi, takimi jak alkohol lub kofeina. Na przykład osoby, które stosowały go z kofeiną, zgłaszają nieprzyjemne efekty.

Ze względów bezpieczeństwa nie należy stosować UnifiramU bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Ponadto, jeśli przyjmujesz przepisane leki, najlepiej unikać stosowania tej substancji. Dzieje się tak, ponieważ brak badań oznacza, że nie można stwierdzić, w jaki sposób suplement będzie oddziaływał z niektórymi lekami.

DOŚWIADCZENIA UŻYTKOWNIKÓW Z FORUM REDDIT

„Najbardziej zauważalnym efektem, jaki zauważyłem (i który inni zgłaszali) jest zmniejszenie zmęczenia, szczególnie w przypadku braku snu – nie w sposób stymulujący, a jedynie zmniejszona potrzeba snu i uczucie przebudzenia. Wydaje się również, że stanowi dobry impuls do logicznego i matematycznego rozumowania podobnego (ale prawdopodobnie lepszego niż) sunifiram… ”

„Moje doświadczenia z unifiram były dość zdumiewające. To subtelnie stymulujący związek, który w przeciwieństwie do sunifiramu nie jest w żaden sposób nachalny. Stosuję 30 mg dwa razy dziennie i uważam, że jest to niezwykle pomocne w ogólnej motywacji i jasności poznawczej. ”

ŁĄCZENIE Z INNYMI NOOTROPAMI

Ze względu na brak danych dotyczących Unifiramu, trudno powiedzieć, jakie suplementy będą się z nim dobrze łączyć. Jednak ponieważ ma podobieństwa z członkami rodziny racetamów, połączenie go z substancjami takimi jak Piracetam lub Noopept, powinno dać pozytywne wyniki.

PODSUMOWANIE

Chociaż nie ma wielu informacji na temat korzyści i skuteczności Unifiramu, opinie użytkowników, którzy go wypróbowali, są obiecujące.

Dopóki używasz go cyklicznie i nie przekraczając zalecanej dawki 5-10 mg, powinieneś cieszyć się jego wzmacniającymi mózg działaniami nootropowymi bez żadnych znaczących skutków ubocznych.

REKLAMA 

UNIFIRAM w płynie dostępny w sklepie ekstrakty.com
Poznaj autora / nootraveller

Natura eksperymentatora. Poszukiwacz nowości. Fan niesztampowości.

Zostaw komentarz

Twój email nie zostanie upubliczniony.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>