Terapia Alzheimera może pomóc w wychodzeniu z uzależnienia od opioidów

Terapia Alzheimera może pomóc w wychodzeniu z uzależnienia od opioidów

Wyniki badań klinicznych ujawniają, że lek stosowany w leczeniu choroby Alzheimera może być również skuteczną terapią dla osób uzależnionych od opioidów. Odkrycia opublikowano w The American Journal on Addictions.

Uważa się, że lek, zwany galantaminą, ma podwójny mechanizm działania – zwiększa poziom chemicznego przekaźnika zwanego acetylocholiną w mózgu, a także wiąże się z receptorami nikotynowymi, które odgrywają rolę w uzależnieniu od nikotyny i innych substancji.

Uczestnicy, którzy przyjmowali galantaminę, mieli mniej próbek moczu, które były dodatnie w stosunku do opioidów w porównaniu z tymi, którzy przyjmowali placebo, co potwierdzało samo zgłaszanie abstynencji u tych, którzy przyjmowali galantaminę. Również uczestnicy, którzy używali opioidów w trakcie obserwacji, musieli dłużej to robić, jeśli byli w grupie galantaminy.

Moi koledzy i ja jesteśmy podekscytowani tymi wstępnymi odkryciami, ponieważ mogą wskazać na nowe strategie pomagania osobom z zaburzeniami używania opioidów. Mamy nadzieję, że uda nam się to osiągnąć w przyszłych badaniach

powiedziała naczelna autorka dr Kathleen Carroll z Yale University School of Medicine.

link do badania: https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/ajad.12904

Poznaj autora / nootraveller

Natura eksperymentatora. Poszukiwacz nowości. Fan niesztampowości.

Zostaw komentarz

Twój email nie zostanie upubliczniony.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>