Nootropy i alkohol – interakcje i możliwe niebezpieczeństwa

Nootropy i alkohol – interakcje i możliwe niebezpieczeństwa

Nootropy są substancjami, które są zwykle są przyjmowane w celu zwiększenia wydajności poznawczej, aby lepiej osiągnąć określone zadania.

Alkohol jest spożywany, aby stłumić zmysły, zwiększyć pewność siebie i jest częścią „rytuału” wielu kultur na całym świecie jako środek prosocjalny.

Niektórzy twierdzą, że nootropy i alkohol nie łączą się dobrze, a niektórzy twierdzą, że oba mają przeciwne efekty. Jest to dyskusyjne i jest całkowicie zależne od tego, z którym nootropem je łączysz.

Pisarze są znani z tego, że używają alkoholu jako środka na wyjście z kreatywnej rutyny. Jednak alkohol na ogół zmniejsza ostrość umysłu, spowalnia proces myślenia i utrudnia utrzymanie koncentracji uwagi.

Modafinil i alkohol

Modafinil jest jednym z najsilniejszych obecnie stosowanych środków nootropowych, niektórzy nazywają go nie bez powododu “limitless pill”. Działa poprzez zmniejszenie poziomów GABA i subtelne zwiększenie poziomu oreksyny, serotoniny, dopaminy, histaminy i glutaminianu.

Modafinil i alkohol działają w sprzeczny sposób, jeśli chodzi o GABA, dzięki czemu połączenie jest ryzykowne.

Skutki uboczne mogą być nasilone, a właściwości poprawiające ostrość umysłu Modafinilu znacznie się zmniejszają. Picie alkoholu w trakcie działania Modafinilu jest kiepskim pomysłem jeżeli chodzi o produktywność i czystą głupotą jeżeli chodzi o jego potencjał prokognitywny.
Mimo to ludzie używają tych dwóch substancji razem…

To, co ludzie najbardziej lubią w tym połączeniu, to fakt, że upijanie się jest o wiele trudniejsze. Niezależnie od tego, czy zrobiłeś to 6 godzin przed rozpoczęciem picia, czy bezpośrednio przed tym, Modafinil dodaje trzeźwego wymiaru do psychicznie przytępionego doświadczenia.

Słowo ostrzeżenia: obie substancje powodują odwodnienie, a połączenie może spowodować poważne pragnienie, a następnie bóle głowy, jeśli nie zostanie zużyta wystarczająca ilość wody. Jeśli spożywany następnego dnia po wypiciu, Modafinil ma potencjał skutecznego leczenia kaca i pomagania w pełni wykorzystać potencjał podczas typowego leniwego niedzielnego popołudnia.

Fenibut i alkohol

Phenibut to szerokie działanie relaksacyjne i nootropowe, które zwiększa pewność siebie i ekstrawersję, jednocześnie zmniejszając skutki lęku i stresu. Phenibut, określany jako wywołujący uczucie spokoju bez sedacji, jest często używany jako środek wspomagający sen, narzędzie społeczne i rozjaśniacz nastroju. Oprócz pożądanych korzyści dla nastroju i ekstrawersji, zapewnia umiarkowane korzyści poznawcze, w tym zwiększoną koncentrację i przywołanie.

Phenibut i alkohol to dwie substancje, które lepiej działają osobno niż razem. Ta kombinacja jest dość niebezpieczna, ponieważ Phenibut może być metabolizowany raz szybciej a raz wolniej, co utrudnia uzyskanie zamierzonych rezultatów.

Obie substancje zwiększają poziom GABA w mózgu, a te dwie mają działanie wzmacniające, jeśli chodzi o główny neuroprzekaźnik hamujący w mózgu. Mimo to, jeśli masz zamiar wypić piwo lub dwa i wziąć małą dawkę Phenibut, nie ma żadnego niebezpieczeństwa. Jednak wychodząc z domu ryzyko wzrasta, ponieważ intoksykacja może doprowadzić do zapomnienia o prawidłowym dawkowaniu.

Niektórzy użytkownicy zgłaszali prawdziwie przerażające bóle głowy, silne odwodnienie i ogólne splątanie umysłowe podczas nieodpowiedzialnego połączenia tych substancji.

L-teanina i alkohol

L-teanina jest aminokwasem występującym naturalnie w zielonej herbacie. Jeśli chcesz poczuć jego pełne działanie, suplementy L-teaniny są bezpieczne i skuteczne. Niskie dawki powodują stan uważnego odprężenia, który sprzyja skupieniu i produktywności, podczas gdy wyższe dawki mogą być uspokajające, chociaż bez negatywnego wpływu na układ poznawczy.

L-teanina spożywana przed piciem pomaga obniżyć lęk społeczny i zwiększyć jasność umysłu, co pomoże ci być bardziej świadomym ilości spożywanego alkoholu.

L-teanina spożywana po wieczornym piciu może skutecznie zmniejszyć brain fog i pomóc Ci być w najlepszej formie następnego dnia.

Ludzie czasami mieszają L-teaninę z alkoholem, aby zminimalizować skutki kaca następnego dnia. L-teanina pomaga również zmniejszyć poziom alkoholu w organizmie, co utrudnia upijanie się.

Tianeptyna i alkohol

Tianeptyna jest silnym środkiem poprawiającym nastrój i nootropowym, rozsławionym ze względu na jego wpływ na samopoczucie i funkcje poznawcze, zapewniając natychmiastowe i długoterminowe korzyści. W ciągu godziny użytkowania zapewnia stabilność psychiczną i przejrzystość, działając jako narzędzie produkcyjne o średnim czasie trwania. Dodatkowo, jego korzystne działanie łączy się z przedłużonym stosowaniem, co skutkuje długotrwałym efektem, który zmniejsza uczucie stresu, smutku i niepokoju.

Tianeptyna i alkohol przyjmowane razem mogą powodować intensywną sedację, zwłaszcza jeśli dawki są niewłaściwe. Co więcej, spożywanie alkoholu podczas przyjmowania tianeptyny może sprawić, że jej działanie stanie się bezużyteczne i wywoła manifestację lęku lub depresji.

Noopept i alkohol

Noopept jest silnym nootropem, który poprawia zdolność poznawczą, zwiększa motywację i produktywność oraz sprzyja powstawaniu nowych neuronów. Jego znaczne korzyści w połączeniu z brakiem szkodliwych skutków ubocznych spowodowały, że Noopept jest jedną z najbardziej popularnych i cenionych substancji nootropowych.

Noopept jest częścią rodziny racetamów, które zwiększają metabolizm mózgu. Oprócz nasilenia działania alkoholu, Noopept modyfikuje doświadczenie poprzez zwiększenie ostrości umysłu i utrzymanie kontroli ciała do normalnego poziomu.

Wyższe dawki Noopeptu doprowadzą do zaniku stanu upojenia. Użytkownicy zgłaszali zmniejszone pragnienie picia alkoholu po zażyciu Noopeptu. Wreszcie, ten nootropowy ma potencjał, aby skutecznie wyeliminować kaca.

Aniracetam i alkohol

Jeden z głównych przedstawicieli racetamów, Aniracetam jest silnym wzmacniaczem wydajności poznawczej. Zapenia jasność umysłu, w którym zmniejsza lęki i poprawia koncentrację uwagi. Pozwala to na większe możliwości rozwiązywania problemów, płynność słowną i zwiększoną rozpiętość uwagi.

Wielu użytkowników ostrzega przed spożywaniem alkoholu w trakcie działania aniracetamu. Inni stwierdzili, że pomimo zwiększonego wpływu alkoholu, Aniracetam sprawia, że doświadczenie jest czystsze i daje użytkownikowi większą kontrolę nad doświadczeniem. Podobnie jak w przypadku Noopeptu, Aniracetam sprawia, że użytkownik mniej chętnie pije.

Adrafinil i alkohol

Adrafinil jest prolekiem dla Modafinilu, co oznacza, że te dwa nootropy są zasadniczo takie same, jeśli chodzi o efekty. Wątroba metabolizuje adrafinil do modafinilu. Połączenie Adrafinilu z alkoholem powoduje dość duże obciążenie wątroby, co może skutkować toksycznym działaniem.

Piracetam i alkohol

Klasyczny, oryginalny nootrop, Piracetam ma historię bezpiecznych, skutecznych korzyści dla funkcji poznawczych i funkcji mózgu. Dzięki ponad 40-letniemu przeglądowi badań potwierdzających jego możliwości, powszechnie uznaje się, że daje on nowy grunt w zakresie ulepszeń poznawczych.

Alkohol zmniejsza ilość tlenu, która dostaje się do mózgu, podczas gdy Piracetam ma przeciwny efekt. Piracetam chroni mózg przed uszkodzeniem tkanki mózgowej podczas spożywania alkoholu, a także przed uzależnieniem i objawami odstawienia. Ponadto udowodniono, że piracetam odwraca i zapobiega utracie pamięci spowodowanej nadużywaniem alkoholu. Piracetam, jak większość innych substancji z tej rodziny, może zmniejszyć intensywność kaca.

Mimo to, pomimo korzyści oferowanych przez piracetam po spożyciu alkoholu, połączenie ich nadal jest złym pomysłem. Piracetam można bezpiecznie przyjmować z większością innych substancji, a alkohol jest jedną z niewielu rzeczy, która miksuje się z większością substancji w zły sposob.
Piracetam nasila skutki zatrucia alkoholem. Tolerancja na alkohol jest znacznie zmniejszona, a jeden napój może sprawiać wrażenie, jakbyś wypił dwa lub trzy.

Fenylopiracetam i alkohol

Fenylopiracetam jest analogiem piracetamu, który został opracowany w Rosji, aby pomóc kosmonautom w skupieniu i walce ze stresem. Jest znacznie bardziej stymulujący niż piracetam ze względu na dodaną grupę fenylową, która sprawia, że jest podobna w strukturze i działaniu do innych stymulantów, takich jak Ritalin lub Adderall. Fenylopiracetam wykazuje również działanie przeciwlękowe.

Fenylopiracetam i alkohol są uważane za bezpieczną kombinację (jeśli oczywiście nie przesadzasz). Tolerancja jest zmniejszona, chociaż doświadczenie jest znacznie zmienione. Użytkownicy donoszą, że czują zwiększoną przejrzystośc umysłu. Podawanie podjęzykowe jest dość popularne, chociaż smak może być dość nieprzyjemny, co może prowadzić do nudności.

Fenylopiracetam przyjmowany po spożyciu alkoholu jest doskonały dla produktywności. Ten analog nosi głównie takie same właściwości neuroprotekcyjne i zwiększające metabolizm tlenu jak w przypadku piracetamu.

Cytikolina i alkohol

Citicoline to suplement cholinowy, który pomaga mózgowi w utracie pamięci i zapewnia natychmiastowy wpływ na ostrość umysłu.
Cyticolina jest bezpieczna w stosowaniu z alkoholem, ponieważ nie zmieniają wzajemnego działania.

Podsumowanie

Jak widać, używanie nootropów i alkoholu jest w większości złym pomysłem.

Poza tym, że w pierwszej kolejności zmienia on cel przyjmowania nootropów, w konsekwencji mogą pojawić się pewne zagrożenia.

Racetamy, takie jak fenylopiracetam i piracetam, obniżają tolerancję na alkohol, co może powodować poważne niedogodności.

Nootropy są co najmniej łagodnie stymulujące i mogą okazać się bardzo korzystne następnego dnia po spożyciu alkoholu. Poza leczeniem kaca i pomaganiem ludziom w produktywności po wieczorze upijania się, niektóre leki nootropowe mogą pomóc zminimalizować szkody spowodowane spożyciem alkoholu, a także lepszy sposób radzenia sobie z paraliżującymi skutkami odstawienia alkoholu.

tłumaczenie: https://nootropics.com/nootropics-and-alcohol/

Poznaj autora / nootraveller

Natura eksperymentatora. Poszukiwacz nowości. Fan niesztampowości.

Jeden komentarz

  • Szkoda że lista ogranicza się do podstawowych, znanych większości. A co z armodafinilem, Bemitilem, Salankiem, Samaksem i wielu innych?

Zostaw komentarz

Twój email nie zostanie upubliczniony.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>