10 utworów uznanych za najbardziej relaksujące na świecie

10 utworów uznanych za najbardziej relaksujące na świecie

Stres powoduje zaostrzenie lub zwiększa ryzyko problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca, otyłość, depresja, problemy żołądkowo-jelitowe, astma i inne. Jeszcze bardziej niepokojące jest to, że niedawna praca z Harvardu i Stanforda wykazała, że ​​problemy zdrowotne spowodowane samym stresem zawodowym powodują więcej zgonów niż cukrzyca, choroba Alzheimera czy grypa.

Terapie dźwiękowe od dawna są popularne jako sposób na relaks i przywrócenie zdrowia psychicznego. Przez wieki rdzenne kultury wykorzystywały muzykę do poprawy samopoczucia i oraz wyciszenia.

Naukowcy z Wielkiej Brytanii określili, które utwory posiadają największy potencjał w łagodzeniu zszarganych nerwów.

Badanie zostało przeprowadzone na uczestnikach, którzy próbowali rozwiązywać trudne zadania tak szybko, jak to możliwe podczas podłączania do specjalnych czujników. Układanki wywoływały pewien poziom stresu, a uczestnicy słuchali różnych piosenek, podczas gdy naukowcy mierzyli aktywność mózgu, a także stany fizjologiczne, które obejmowały częstość akcji serca, ciśnienie krwi i szybkość oddychania.

Według dr Davida Lewisa-Hodgsona z Mindlab International, który przeprowadził badania, poniższy utwór dawał najlepszy efekt relaksacyjny niż jakakolwiek inna muzyka testowana do tej pory.

Słuchanie “Weightless” zaowocowało uderzającą redukcją 65% ogólnego lęku uczestników badania i 35-procentową redukcją ich normalnych spoczynkowych częstotliwości fizjologicznych.

Równie niezwykły jest fakt, że utwór został skonstruowany w tym celu. Grupa, która stworzyła “Weightless”, Marconi Union, zrobiła to we współpracy z dźwiękowcami. Starannie zaaranżowane harmonie, rytmy i linie basu pomagają spowolnić tętno słuchacza, obniżyć ciśnienie krwi i obniżyć poziom hormonu stresu kortyzolu.

W dobie nieustannego bombardowania bodźcami jedno jest pewne: jeśli chcesz, aby twój umysł i ciało przetrwały, musisz dać im odpocząć. Muzyka to prosty sposób na pozbycie się wszelkich dystraktorów i i złagodzenie działania potencjalnych czynnikow stresogennych , które mogą łatwo naruszyć poziom stresu i sprawić, że poczujesz się wyczerpany i niespokojny.

Dr David Lewis-Hodgson powiedział, że “Weighltess” była tak skuteczna, że ​​wiele kobiet raportowało wzmożoną senności a więc odradza się nawet prowadzenia samochodu podczas słuchania tej piosenki, z uwagi że może być to potencjalnie niebezpieczne. ”

Poniżej lista 10 badanych utworów. Korzystajcie w stanach zestresowania, tylko nie prowadźcie auta “pod ich wpływem” 😉

10. “We Can Fly,” by Rue du Soleil (Café Del Mar)

9. “Canzonetta Sull’aria,” by Mozart

8. “Someone Like You,” by Adele

7. “Pure Shores,” by All Saints

6. “Please Don’t Go,” by Barcelona

5. “Strawberry Swing,” by Coldplay

4. “Watermark,” by Enya

3. “Mellomaniac (Chill Out Mix),” by DJ Shah

2. “Electra,” by Airstream

1. “Weightless,” by Marconi Union

I jeszcze na koniec 10-godzinna wersja “Weightless” :

 

“Where words fail, music speaks.” — Hans Christian Andersen

 

Źródło: https://www.inc.com

Poznaj autora / nootraveller

Natura eksperymentatora. Poszukiwacz nowości. Fan niesztampowości.

Zostaw komentarz

Twój email nie zostanie upubliczniony.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>