Neurobiologia i życie

Neurobiologia i życie

Na stronie Copernicus College pojawił się darmowy kurs zatytułowany “Neurobiologia i życie” prowadzony przez znanego popularyzatora nauki Jerzego Vetulaniego. Początek zaplanowany jest na 1 marca a czas trwania to 7 tygodni. Tematyka  głównie porusza zagadnienia związane z mózgiem więc może przypaść do gustu również fanom nootropów. Polecamy !

O kursie

Jak ważący zaledwie około półtorej kilograma mózg tworzy całe bogactwo świata umysłu, a na dodatek sprawia, że jesteśmy tego wszystkiego świadomi? Jak z aktywności neuronów wyłania się to, co zdaje się być specyficznie ludzkie – moralność i sztuka? Jak mózg łączy agresję i empatię, które nie są ogniem i wodą, ale raczej stronami jednego medalu. Jakie struktury mózgowe zaangażowane są w zachowania seksualne? Co dzieje się mózgu u kresu naszej egzystencji? Jak działać może mózg w przyszłości? Wykorzystując osiągnięcia dynamicznie rozwijającej się neurobiologii na pytania te systematycznie odpowiada profesor Jerzy Vetulani. Kurs obowiązkowy dla wszystkich, którzy pragną zrozumieć jak mózg tworzy nasze codzienne życie.
LINK DO KURSU: http://copernicuscollege.pl/CourseDetail.action?id=122
Poznaj autora / nootraveller

Natura eksperymentatora. Poszukiwacz nowości. Fan niesztampowości.

Zostaw komentarz

Twój email nie zostanie upubliczniony.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>