, ,

Tajemnice wokół PRL 8-53 i PRL 8-147

Tajemnice wokół PRL 8-53 i PRL 8-147

Użytkownicy nootropów zawsze poszukują granic. Ta prężnie rozwijająca się globalna społeczność nieustannie próbuje być na bieżąco. Do niedawna producenci substancji nootropowych musieli inwestować w promocję produktów i poszukiwania badań ich dotyczących. Obecnie to sami użytkownicy potrafią dokopać się do dawno zapomnianych badań i żądają dostępu do najlepszych składników.

Tak dzieje się właśnie z poprawiającym pamięć nootropem o nazwie PRL 8-53 oraz powiązaną z nim i prawdopodobnie silniejszą substancją nazywaną PRL 8-147. Oba stały się szybko gorącym tematem na forach internetowych, są obecnie bardzo poszukiwane, a pytania dotyczące ich narastają.

Początki  PRL 8-53

Struktura chemiczna PRL-8-53

PRL 8-53 zostało odkryte I opatentowane w latach 70-tych XX wieku przez Dr. Nikolausa Hansla, naukowca z  Creighton University. Od tego czasu nie przeprowadzono żadnych poważnych badań dotyczących tej substancji. W zasadzie przeprowadzono tylko jedno badanie na ludziach, pozostałe dotyczą testów na zwierzętach. Jednak to wystarczyło, aby w internecie wybuchło  bardzo duże zainteresowanie i pojawiło się mnóstwo pytań dotyczących substancji, efektów jej działania i dostępności.

Badania jakie dotychczas przeprowadzono dowiodły, iż substancja ta trwale poprawia pamięć krótkotrwałą, podnosi też pamięć werbalną aż o 80%. Obecni użytkownicy zaś zapewniają (co nie jest potwierdzone żadnymi badaniami), iż wspomnienia po PRL 8-53 są jasne, żywe i pozostają na długo w pamięci.

To powoduje, iż PRL 8-53 wydaje się być idealnym nootropem dla studentów oraz każdego, kto uczestniczy w procesie uczenia się. Efekty działania są ponoć szczególnie widoczne w przypadku osób, które przed zażywaniem tej substancji miały pamięć poniżej średniej. Inne, mniej oficjalne źródła podają, iż PRL 8-53 mogą przynieść ulgę ofiarom amnezji już po pierwszej dawce.

Tajemnicze PRL 8-147

Dr. Hanslowi udało się ponoć odkryć jeszcze potężniejszą wersję PRL 8-53, którą nazwano PRL 8-147. W sieci ta substancja osiągnęła wymiar prawie mityczny ze względu na nikłą ilość informacji o niej. Z tego powodu PRL 8-147 stało się bardziej historią pełną tajemnic niż faktem naukowym.

Kiedy dr. Hansl zmarł, patenty odkrytych przez niego substancji oraz cała dokumentacja zostały przekazane rodzinie, nie trafiły więc ani do żadnej firmy, ani ośrodka badawczego, czy szkoły. Mając to na względzie, grupa użytkowników strony internetowej Reddit postanowiła dotrzeć do rodziny badacza i dowiedzieć się więcej o tajemniczych związkach chemicznych, które on odkrył. Okazało się, że poza posiadaniem prywatnego zapasu PRL 8-147, córka dr. Hansla ma garaż pełen dokumentacji.

Uważa się, iż klucz do tajemnicy PRL 8-147 znajduje się gdzieś w tym garażu i gdy zostanie odnaleziony, córka naukowca z pewnością będzie szczęśliwa, że praca jej ojca trafi do wiadomości publicznej. Po identyfikacji struktury chemicznej PRL 8-147, konieczne będzie wykonanie testów, które umożliwią stworzenie właściwej substancji. Wtedy nootrop będzie mógł pojawić się na rynku.

Skoro substancja ta jest taka wspaniała, czemu wcześniej nie była dostępna? Oczywiście poszło o pieniądze. Kiedy dr. Hansl odkrył obie substancje, nie był w stanie otrzymać dofinansowania, które umożliwiłoby przeprowadzenie badań na odpowiednio dużą skalę. Problem wynikał prawdopodobnie z faktu, iż badane substancje nie były lekiem na konkretną chorobę czy dolegliwość.

Należy też pamiętać, że w latach 70-tych XX wieku nootropy nie były jeszcze gorącym tematem, a brak internetu nie sprzyjał przepływowi informacji. Było to odkrycie, które naprawdę wyprzedziło swoje czasy. Teraz uważa się, że PRL 8-53 bardzo szybko stanie się powszechnie stosowanym nootropem, a tajemnice PRL 8-147 zostaną odkryte i udostępnione zainteresowanym.

Bezpieczeństwo stosowania PRL-8-53 i PRL 8-147

Jedna z największych wątpliwości w przypadku wprowadzenia na rynek nowej substancji, jest jej bezpieczeństwo. W przypadku, gdy badań przeprowadzono tak niewiele, jak w tym przypadku, wątpliwości są całkowicie zrozumiałe. Badania na ludziach oraz na zwierzętach wykonane przez dr. Hansla nie wykazały toksyczności PRL 8-53. Sam naukowiec, jak wskazują badania, był codziennym użytkownikiem tej substancji i nie odczuł żadnych negatywnych efektów jej działania.

Dawkowanie PRL-8-53

Tajemnicą wciąż pozostaje właściwa dawka preparatu. Jak już wiadomo, przeprowadzono tylko jedno badanie na ludziach I to oni decydowali o tym, jaką dawkę przyjmują. Ponieważ substancja wydawała się relatywnie bezpieczna, wielu z nich przekraczało dawkę 5 mg stosowaną w badaniach przez dr. Hansla. Warto zapamiętać, że może być to niebezpieczne i nie jest zalecane.

Dopiero od roku substancja ta jest powszechnie dostępna, dlatego jak na razie wszelkie informacje o bezpieczeństwie zażywania można uznać za anegdotyczne. Doniesienia zmieniają się właściwie każdego dnia. Ponieważ PRL 8-53 staje się coraz bardziej popularne, a wiedza dotycząca PRL 8-147 została odkryta, z pewnością pojawi się wkrótce więcej badań, które pomogą użytkownikom poczuć się bezpieczniej. Do tego czasu, jeśli szukasz sposobu na silną poprawę pamięci i nie masz nic przeciwko eksperymentowaniu na sobie, PRL 8-53 to nootrop, który powinieneś przetestować.

REKLAMA

PRL-8-53 ekstrakty.com

 

Nowe informacje od badacza

“Byłem osobą odpowiedzialną za organizację badań na szczurach, które przeprowadzałem razem z dr. Hanslem na Uniwersytecie Kolorado w Boulder, w latach 80-tych XX wieku. Gdy powiedziałem Nickowi, że pierwsze testy dały wynik negatywny odpowiedział, że najwidoczniej zwierzęta nie były traktowane we właściwy sposób. I ja uważam, że podczas testów leków bardzo ważne jest roztoczenie nad zwierzętami odpowiedniej opieki. Szczególnie, gdy tak ważna jest uważna ocena zdolności uczenia się u badanych obiektów (dotyczy to zarówno zwierząt, jak i ludzi). Zachowanie badacza nie powinno być postrzegane jako odrębne od całego procesu badawczego, szczególnie, że to on aplikuje badanemu substancję. To co wnosi wiele wątpliwości do wszystkich badań na zwierzętach, jest właśnie wpływ badacza na zachowanie badanych. Gdy końcowe testy zostały przedstawione naszej grupie, komentarz „to nie działa” poprzedzał stwierdzenie, iż istnieją nowe rezultaty… Można byłoby to uznać za manifestację nowych, czy odmiennych we wnioskach efektów badań. Ponadto warto nadmienić, iż w latach 90-tych odbyły się badania dotyczące PRL 8-147:

Charakterystyka farmakologiczna I toksykologiczna nowej substancji nootropowej PRL 8-147

Nikolaus R. Hansl, Uniwersytet Creigton , Omaha, Nebraska 68178

Tytułowa substancja wzbudza ostatnio sporo zainteresowania ze względu na swój udowodniony wpływ na podniesienie zdolności intelektualnych.  Badania nad toksycznością dowiodły, iż za dawkę śmiertelną można uznać 171 mg na kilogram ciała. Nie odnotowano miejscowych podrażnień podczas wykonywania testu na oku królika. Zastosowanie dawek piramidalnych przy maksymalnym użyciu 320 mg/kg ciała u psa okazało się być dobrze tolerowane. Nie odnotowano zmian w morfologii czy składzie chemicznym krwi.  Substancja nieznacznie obniża aktywność ruchową i częściowo odwraca objawy działania rezerpiny. Interakcje z autonomicznymi agonistami w wyizolowanym jelicie krętym u królika oraz u uśpionego psa wykazują niezwykłe spektrum aktywności. Zaobserwowano również efekt synergiczny z acetylocholiną, norepinefryną (noradrenalina), dopaminą i izoproterenolem. Działanie serotoniny wydaje się być z kolei zahamowane.

Ponadto, podobny test z PRL 8-147 został przeprowadzony na myszach, także w kombinacjach z innymi lekami… takimi jak amfetamina. Przedstawiam te badania ze względu na plotki, iż substancja ta w ogóle nie istnieje”.

Chociaż nie da się zweryfikować tych danych, dla wielu taka informacja może być wręcz fascynująca.

Źródła:

http://www.longecity.org/forum/topic/57942-prl-8-53;-was-prl-8-147-the-most-powerful-memory-enhancer/
http://en.wikipedia.org/wiki/PRL-8-53

Tłumaczone ze strony: nootropicshacks.com

Poznaj autora / Luiza

Zostaw komentarz

Twój email nie zostanie upubliczniony.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>