Znaczna liczba pacjentów zażywających konopie przerywa stosowanie benzodiazepin

Znaczna liczba pacjentów zażywających konopie przerywa stosowanie benzodiazepin

Nowe badanie wykazało, że wielu pacjentów przestaje stosować benzodiazepiny po otrzymaniu medycznej marihuany. Odkrycia zostały opublikowane w czasopiśmie Cannabis and Cannabinoid Research.

Byłem zainteresowany tym projektem, ponieważ był to okazja do zajęcia się benzodiazepinami i używaniem konopi, które stają się coraz bardziej istotne społecznie. Benzodiazepiny mogą być skuteczne w leczeniu wielu schorzeń, ale w przeciwieństwie do opioidów, wydaje się, że istnieje niewielka świadomość społeczna zagrożeń związanych z tymi powszechnie stosowanymi lekami na receptę

– powiedział autor badań Chad Purcell, student medycyny z Dalhousie University.

Benzodiazepiny to klasa leków stosowanych w leczeniu stanów takich jak lęk i bezsenność. Należą do nich Alprazolam (Xanax, Niravam) diazepam (Valium), klonazepam (Klonopin), lorazepam (Ativan) i inne.

Wcześniej pracowałem jako farmaceuta i obserwowałem z pierwszej ręki, jak benzodiazepiny wpływają na życie moich pacjentów. Zapoznałem się z niekorzystnymi skutkami tych leków, które obejmują uzależnienie, upadki i zwiększoną sedację – zwłaszcza w przypadku stosowania w połączeniu z innymi lekami

– wyjaśnił Purcell.

Byłem podekscytowany możliwością zbadania potencjalnego ograniczenia tych zagrożeń. Wraz z legalizacją konopi indyjskich w Kanadzie, kanadyjscy naukowcy mają wyjątkową pozycję, aby przyczynić się do rozwoju literatury o leku. Chciałem skorzystać z tej okazji, aby lepiej zrozumieć potencjalne zastosowania i szkody związane z marihuaną.

Naukowcy zaobserwowali znaczące wskaźniki przerwania leczenia benzodiazepinami u 146 pacjentów leczonych konopiami indyjskimi, którzy na początku badania regularnie spożywali benzodiazepiny. Około 45 procent pacjentów przestało przyjmować leki benzodiazepinowe w ciągu około sześciu miesięcy od rozpoczęcia stosowania marihuany medycznej.

REKLAMA

Wielu pacjentów zgłaszało również zmniejszenie codziennego cierpienia z powodu stanów chorobowych po przepisaniu konopi.

Zaobserwowaliśmy znaczną liczbę pacjentów, którzy przestali przyjmować leki benzodiazepinowe po rozpoczęciu leczenia marihuaną. Mamy nadzieję, że przyszłe badania wyjaśnią tę obserwację i przedstawią zalecenia dla pacjentów, którzy stosują benzodiazepiny i / lub konopie

powiedział Purcell.

Jednak wciąż pozostaje wiele pytań bez odpowiedzi dotyczących związku między zażywaniem konopi indyjskich a przerwaniem leczenia benzodiazepinami.

Projekt badania wyklucza naszą zdolność do wiarygodnego stwierdzenia, że przerwanie stosowania benzodiazepin było spowodowane inicjowaniem marihuany medycznej. Możemy po prostu stwierdzić, że to powiązanie zostało zaobserwowane. Nie jesteśmy również w stanie zasugerować możliwego mechanizmu fizjologicznego wyjaśniającego to skojarzenie.

– powiedział Purcell.

Nie mieliśmy dostępu do informacji o szczepach, wzroście i producentach konopi i nie jesteśmy w stanie uogólnić tych wyników na produkty, które są obecnie dostępne w Kanadzie. Nie sugerujemy, że konopie indyjskie mogą lub powinny być stosowane jako substytut lub dodatek do benzodiazepin wskazanych przez lekarza.

Badanie „Redukcja stosowania benzodiazepin u pacjentów z przepisaną marihuaną medyczną” napisali Chad Purcell, Andrew Davis, Nico Moolman i S. Mark Taylor.

link do badania: https://www.liebertpub.com/doi/10.1089/can.2018.0020

Poznaj autora / nootraveller

Natura eksperymentatora. Poszukiwacz nowości. Fan niesztampowości.

Zostaw komentarz

Twój email nie zostanie upubliczniony.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>